Gray Bar

PERİYODİK ÇALIŞMALAR

PERİYODİK ÇALIŞMALAR
Periyodik çalışmalar belli zaman dilimlerine özel, kalıcılığı türüne göre değişen ama belli aralıklara yinelenesi gereken çalışmalardır. Bu çalışmalar çeşitli dergiler, yerel basın, internet siteleri, sosyal medya, kurum bültenleri gibi farklı mecralarda kullanılmak üzere yapılırlar.

Röportaj Nedir?
Sektörel yayıncılıkta ve iletişim alanında yayın olarak kullanılan içerik biçimleri arasında röportajlar da kendisine yer bulmaktadır. Basın bültenleri ile beraber en sık kullanılan içerik formatları arasında yer alan röportaj, seçilmiş kişilerle belirli konular üzerine yapılan görüşmeleri kapsamaktadır. Röportajlar kurumsal kimlik oluşturma bakımından önemli bir yere sahiptir.

Neden  Röportaj?
Özellikle müşteriler ve sektörle iletişimini kuvvetlendirmek isteyen firmalar, yazılı ve sözlü röportajları yaygın olarak kullanmaktadır. Bu nedenle röportajları kurumsal iletişimini kuvvetlendirmek ve sektörde saygın bir yer edinmek isteyen firmalar sıkça tercih ederler. Röportaj, standart basın bülteni ve tanıtım yazılarından farklı olarak insan unsurunu devreye soktuğu için daha içten ve samimi bir hitap biçimi olarak da değerlendirilebilir.

Röportaj Çözümlerimiz
Kurumsal iletişiminizi kuvvetlendirmek için gerekli olan tüm yazılı ve sözlü röportajlarınızı Rasyo Medya aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Doğru biçimlendirilmiş, röportaj formatlarına uygun ve ikna edici bir dile sahip röportajlarınızın içeriklerinin hazırlanması, zenginleştirilmesi gibi önemli yan detaylar da yine Rasyo Medya aracılığıyla hazırlanır.

Kurumsal Haber Oluşturma Nedir?
Bir kurumun veya markanın sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, birçok değer ile mümkündür. Bu değerlerden en önemlisi ise iletişimdir. Markanızın veya şirketinizin, paydaşlarının tümü ile doğru ve şeffaf bir iletişim kurması, zaman içerisinde sağlıklı ve kalıcı bir büyümeyi beraberinde getirecektir. Kurumsal haberler, tüm paydaşlarınız ile iletişim kurmanızı sağlayacak en önemli araçlardan biridir. Bu haberler kendi web sitenizde, sosyal medya hesaplarınızda veya kurumsal yayınlarınızda kullanılabilir. Ayrıca başka haber kanallarında kullanılmak üzere de kurumsal haberler yayınlayabilirsiniz.

Neden Kurumsal Haber Oluşturma?
Kurumunuz büyürken birçok gelişme yaşanacak ve bu gelişmeleri ortaklarınız, müşterileriniz, çalışanlarınız gibi tüm paydaşlarınıza etkin biçimde aktarmak gücünüzü artıracaktır. Bu aktarım için de kurumsal haberler yayınlamak en makul çözümler arasındadır. Düzenli olarak yayınlanan kurumsal haberler, kurum kültürünü daima güçlendirirler.
Kurumsal haberler, kurumunuzun yeni ürünleri, mağazaları veya faaliyetleri ile ilgili olarak da hazırlanabilir. Bu tip haberlerin özellikle haber sitesi, gazete, televizyon kanalı gibi ortamlarda yayınlanması, kurumunuzun reklamı anlamına da gelecektir.
Kurumsal haberler hazırlanırken kurumun standart bir üslubu ve haber metni sekansı olması, profesyonel imajınıza olumlu bir katkı yapacaktır. Ayrıca haberin doğru biçimde oluşturulması, etkinliğini arttırmak için en önemli gereksinimdir. Dolayısıyla, profesyonel bir kurumsal haber oluşturma çalışması, sizi rakiplerinizin önüne geçirecek ve karlılığınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Kurumsal Haber Oluşturma Çözümlerimiz
Markanızın veya şirketinizin kurumsal haberlerini paydaşlarınıza ulaştırabilmeniz ve faaliyetlerinizi duyurarak hedef kitlenizi genişletmeniz için etkin bir rolü olan profesyonel çözümler sunuyoruz. Kurumsal iletişiminizi güçlendirecek haberlerin oluşturulması için ajansımızla çalışabilirsiniz.

Advertorial Yazımı Nedir?
Advertorial, özellikle haber siteleri ve kanalları içerisinde belirli bir marka ve ürünün tanıtımının haber diliyle hazırlanmış haline verilen isimdir. Bir tanıtım metni olarak da değerlendirilebilecek advertorial yazıları kendi içerisinde ayrı bir disiplini oluşturmaktadır. Yeni çıkan ürünler ve hizmetler için hazırlanan bu metinlerde amaç kullanıcının söz konusu üründen haberdar olması ve bu ürünün kullanıcının belleğinde kalıcı bir yer edinmesidir. Bunun yanı sıra son kullanıcıya yönelik ürünler ve hizmetler için satışa teşvik eden advertorial metinleri de yazılmaktadır. Advertorial standart tanıtım metinlerinden farklı bir içeriğe sahip olduğu için yazılacak metinlerin dikkatlice hazırlanması ve habercilik diline uygun kurgulanması gerekmektedir.

Neden Advertorial Yazımı?
Yeni çıkan ürün ve hizmetleri konusunda bilgilendirme yapmak isteyen  işletmeler özellikle advertorial konusunda ağırlık vermelidir. Standart tanıtım araçlarının yanı sıra advertorial aracılığıyla haber sunan mecralarda yer alacak ürün tanıtımı, tüketicileri harekete geçirecek bir bilinç durumu oluşturmaktadır. Haber edinme esnasında, kullanıcı alışkanlıkları karşılaştıkları bilgiye daha açık bir seyir izler. Bu nedenle advertorial yazılarını okuyan kullanıcılar bir reklam metni ile karşılaştıkları zaman sahip oldukları tabularını yıkarak aktarılan mesaja daha açık oluyorlar. Tüm bu nedenlerden dolayı, özellikle yeni çıkan ürün ve hizmetlerini aktarmak isteyen firmalar için advertorial hizmetinin değeri öne çıkmaktadır.

Advertorial Yazım Çözümleri
Rasyo Medya olarak markanızın ve ürünlerinizin tanıtımında ihtiyaç duyabileceğiniz en önemli hizmetler arasında bulunan advertorial yazım desteğini sunuyoruz. Haber sunan mecralarda yayımlanmak üzere zengin metin içeriğine sahip, advertorial yazım disiplinine uygun olarak hazırlanmış içeriklerle başarılı bir tanıtım yapmak Rasyo Medya olarak sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Blog Nedir?
Kurumsal Blog markaların bilinirliğini artırmak ve mevcut müşteriler ile iletişim kurmak amacıyla kullanabilecekleri mecralar arasında bulunmaktadır. Kurumsal bloglar aynı zamanda markaların müşterileri ile aralarında sabit bir iletişim frekansı kurmaları için de kullanılabilir.

Neden Kurumsal Blog?
Kurumsal bloglar tüm bu özelliklerinin yanı sıra markanın internet üzerinde bilinirliği oluşturmak ve artırmak konusunda büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü doğru hazırlanmış bir kurumsal blog aracılığıyla arama motorlarından markanın sitesine kullanıcı trafiği aktarılabilmektedir. Geniş bir müşteri tabanına ulaşmak için arama motorlarının rolünü de devreye sokmak isteyen markalar bu nedenle kurumsal blogdan yararlanmalıdır.
Tıpkı sosyal medyada olduğu gibi kurumsal bloglarda da marka iletişiminin kurallarına uygun bir dilin benimsenmesi gerekmektedir. Zengin medya ve içerik çözümleri aracılığıyla kurumun sahip olduğu çizgi ve anlatmak istedikleri kullanıcılara internet üzerinden son derece pratik ve açık bir şekilde sunulabilmektedir. Kullanıcılarla iletişim kurmak açısından bu nedenle kurumsal blog önemli bir yere sahiptir. Markanızın konuşmasını istediğiniz dili rahatlıkla kurumsal blog üzerinden kurgulayabilirsiniz.

Kurumsal Blog Çözümlerimiz
Firmanızın ya da markanızın dijital dünyada önemli bir konuma sahip olmasını ve bunun karlılığa dönüşmesini amaçlıyorsanız kurumsal blog çözümlerimizden yararlanabilirsiniz. Düzenli ve stratejik aralıklarla güncellenen kurumsal blogunuz aracılığıyla müşterilerinizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede müşteri sadakati elde eder ve markanızın müşterilerin belleğinde kalıcı bir yer edinmesini sağlarsınız. Görsel olarak zenginleştirilmiş ve markanızın yapısına uygun bir dille konuşan etkili bir kurumsal blog için Rasyo Medya ‘dan profesyonel destek alabilirsiniz. Rasyo Medya alanında yetkin ekibi ile kurumsal blog alanında markanıza etkili çözümler sunmaktadır.

SEO Metin Yazımı Nedir?
Çağdaş dünyanın tüketicileri, ürün veya hizmet seçimlerinde bilgi almak için internetten yararlanırlar. İnternette bir bilgi ararken en sık kullanılan araçlar ise, arama motorlarıdır. Tüm internet geziniminin %80’lik diliminin arama motorları üzerinden oluştuğunu gösteren araştırmalara bakıldığında, SEO yani “Search Engine Optimization” veya “Arama Motoru Optimizasyonu” işlemlerinin önemi daha iyi anlaşılmaktadır. SEO işlemleri, bir web sitesinin arama motorlarının sonuç sayfalarında üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmaları kapsar.

Neden SEO Metin Yazımı?
SEO işlemleri, markanızın veya kurumunuzun online bilinirliğini arttırmak için yapılır. Online bilinirliğinizin artması, bir ürün veya hizmeti araştıran kullanıcıların sizden arama motorları sayesinde haberdar olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca arama motorlarında üst sıralarda gözükmek markanızın profesyonel imajına da olumlu katkıda bulunacaktır. Bu da satışlarınızı ve karlılığınızı doğal olarak artıracaktır.
SEO amaçlı metin yazımında daima güncel arama motoru kriterlerini takip etmek gerekir. Google başta olmak üzere tüm arama motorları sıralama kriterlerini zaman zaman güncellerler. Bu da eski tekniklerle yazılmış SEO metinlerini geçersiz kılmaktadır. İyi bir SEO metni aynı zamanda içerik olarak da kaliteli olmalıdır. Yani yalnızca arama sonuçlarında üste çıkmak için değil, kullanıcıları doğru biçimde bilgilendirmek için de yazılan metinler, SEO için daha yararlı olmaktadır.
SEO metinleri, “on site seo” ve “off site seo” adı verilen iki şekilde kullanılır. On-site SEO, kendi internet sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda yayınlanmak üzere, off-site SEO ise size ait olmayan mecralarda konuk içerik olarak yayınlanmak üzere hazırlanır. Bu iki SEO metin tipinin birbirinden farklı stil ve ihtiyaçları vardır.

SEO Metin Yazımı Çözümlerimiz
Markanızın veya kurumunuzun arama motorlarının sonuç sayfalarında üst sıralara çıkabilmesi için profesyonelce yazılmış güncel SEO metinleri gereklidir. Kapsamlı ve etkin bir SEO çalışması için web siteniz, ürün tanıtım sayfalarınız, sosyal medya hesaplarınız ve dış sitelerdeki tanıtımlarınızda kullanılmak üzere farklı metinler hazırlanması gerekir. Tüm bu ihtiyaçlarınız için profesyonel SEO metin yazımı çözümleri sunuyoruz.

Kurumsal Almanak Nedir?
Bir yıl içerisinde meydana gelen önemli olayları ve kayda değer gelişmeleri yıl sonunda toparlayıp özetleyen yayınlara almanak denmektedir. Bu bakımdan kurumsal almanak bir yılın özeti olarak da değerlendirilebilir. Biçim bakımından basın bültenine benzeyen özellikler taşıyan kurumsal almanaklar, kapsamlı ve detaylı bilgilendirmeye sahip içeriklerdir.

Neden Kurumsal Almanak?
Kurumsal almanak, firma ve markalara faaliyet gösterdikleri sektör içerisinde saygın bir konum kazandırır. Sektör içerisindeki gelişmeleri ve kendi dinamizmini vurgulamak isteyen şirketler kurumsal almanak çıkartmaktadırlar. Aynı zamanda bir yılın özetini zengin bir şekilde sunması bakımından kurumsal almanaklar, şirket içi farkındalık oluşturmak için de kullanılabilmektedir. Bu nedenlerle kurumsal almanak, prestijli bir marka olma yolunda ilerleyen firmalar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Kurumsal almanak, aynı zamanda sektör içerisindeki gelişmeleri de sunması bakımından, strateji ve planlama aşamasında son derece faydalı bir araç olarak kullanılabilmektedir.

Kurumsal Almanak Çözümlerimiz
Rasyo Medya olarak firma ve markalara belirledikleri kapsam doğrultusunda kurumsal almanak hizmetleri sunmaktayız. Kurumsal bünye içerisinde meydana gelen önemli olayların yanı sıra sektör içerisindeki değişimleri ve yenilikleri de yine kurumsal almanak çözümlerimiz aracılığıyla kolayca derleyip müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Kurumsal Bülten Nedir?
Kurum içi ve kurum dışı hedef kitlelere mesajınızı ulaştırırken keyifli bir okuma mecrası oluşturmak ve halkla ilişkilerinizi güçlendirmek için kurumsal bülten etkin bir araçtır.  Kurumsal bültenler, belirlenmiş periyotlarla hazırlanarak tüm hedef noktalara ulaştırıldığında, kurumun çalışmalarının yanı sıra sosyal etkinliklerini ve iç faaliyetlerini de duyurmakta önemli bir role sahip olurlar.
Bir kurumun sağlıklı biçimde büyümesi ve bu büyümeyi sürdürülebilir kılmasında başarılı bir iletişim stratejisi belirlemesi gerekir. Başarılı bir iletişim ise doğrudan ulaşılamayan, en uzak noktadaki paydaşlara dahi organizasyonel yapının bir parçası olduklarını hissettirerek sağlanabilir. Hedef kitlelerin yapılarına uygun şekilde hazırlanacak bir kurumsal dergi, tüm paydaşları bir araya toplayan bir mecraya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Neden Kurumsal Bülten?
Kurumsal bütenler, kurum kültürünü güçlendirmek için etkin birer araçtır. Ayrıca kurum dışı okuyucuların böyle bir bülten ile karşılaşmaları, zihinlerindeki imajınızı üst düzeye çıkaracaktır. Ancak bu bültenler sizi temsil etme niteliği de taşıdıklarından, mutlaka profesyonel biçimde hazırlanmalıdırlar.
İyi bir kurumsal bülten hazırlanırken özgünlüğe önem verilmelidir. Bültenin tüm içeriği özgün olmalı ve konular kurumun ruhunu yansıtacak şekilde seçilmelidir. Bu seçimde mutlaka kurum içerisinden paydaşlar rol almalıdır, çünkü bir kurumu en iyi o kurumun içerisindekiler tanıyacaktır. Derginin hazırlanmasında duygusal bakış açısı ile profesyonel çalışma stilini bir araya getirmek, başarıyı arttıracaktır.
Kurumsal bülteninizde kullanılacak olan görseller çok iyi seçilmelidir. İçerikle uyumlu, dikkat çekici ve yüksek çözünürlüklü görseller kullanılmalıdır. Birçok okuyucu, kurumsal bülteninizde ilk olarak görsellere odaklanacaktır.

Kurumsal Bülten Çözümlerimiz
Markanızın veya şirketinizin tüm paydaşları ile sağlıklı bir iletişim kurabilmesi ve motivasyonu yüksek tutabilmesi için profesyonel kurumsal bülten çözümleri sunuyoruz. İç ve dış hedef kitlelerinizin gözünde profesyonel imajınızı kuvvetlendirmek ve motivasyonu yükseltmek için, ajansımızdan kurumsal bülten hizmeti alabilirsiniz.


Çok eski bir tarayıcı kullanıyorsunuz

Modern web dünyasını en iyi şekilde kullanabilmek için tarayıcınızın versiyonunu yükseltmeniz gerekmektedir. Daha hızlı ve daha güvenli internet için Chrome kullanın veya web tarayıcınızı güncelleyin.

GÜNCELLE RMS